آمار بازدید

امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
52
62
700
768
373
3367
644376

پیش بینی امروز
216


IP شما:3.239.45.252

پدافند غیرعامل

 

كسي كه انساني را، بي گناه بكشد، گويا همه ي انسان ها را كشته است و كسي كه انساني را از مرگ نجات دهد، گويا همه ي انسان ها را نجات داده است.

قرآن كريم   (سوره ي مائده، آيه ي  32 )

امام خمينى (ره)

در هر شرايطى بايد بنيه دفاعى كشور در بهترين وضعيت باشد، مردم درطول سال هاى جنگ و مبارزه ابعادكينه و قساوت و عداوت دشمنان خداو خود را لمس كرده اند، بايد خطرتهاجم جهان خواران در شيوه ها وشكل هاى مختلف را جدى تر بدانند.

مقام معظم رهبرى:

دفاع جزئى از هويت يك ملت زندهاست، هر ملتى كه نتواند از خود دفاع بكند زنده نيست، هر ملتى هم كه به فكر دفاع از خود نباشد و خود را آماده نكند، در واقع زنده نيست، هر ملتى هم كه اهميت دفاع را درك نكند به يك معنا زنده نيست.

پدافند غیرعامل چیست؟

واژه «پد» به معنای دفاع، جلوگیری یا محافظت و واژه «آفند» به معنای حمله، یورش و تهاجم می باشد. به این ترتیب پدافند به معنای دفاع در مقابل حمله خواهد بود. این دفاع به دو صورت تعریف شده است:

الف) پدافند عامل: به معنای دفاع مسلحانه و نظامی از كشور

ب) پدافند غیرعامل: به معنای دفاع و محافظت غیرنظامی از كشور

 

شاد شاد شاد زندگی کنید!

شاد شاد شاد زندگی کنید!

سعی کنیم؛ همیشه طوری رفتار کنیم که انگار هیچ مشکلی در دنیا نداریم. از هیچ کسی دلخوری نداریم . این کار را برای خودمان انجام بدهیم... برای رسیدن به آرامش درونی ؛ اغلب مردم فکر می کنند که زندگی میدان جنگ است ولی باور کنیم که این طور نیست. زندگی چیزی جز یک بازی ساده نیست. البته باید قواعد بازی را بدانیم تا بتوانیم در این بازی برنده باشیم...

ضرب المثل قدیمی می گوید : هرچه بکاری همان را درو می کنی . زندگی نیز همین طور است پس بیاییم عشق ، شادی  و محبت بکاریم تا بتوانیم آن را دریافت کنیم .

بیاییم با اطرافیان و زندگی؛ شاد برخورد کنیم, تا شادی را دریافت کنیم .

احساس شادمانی و امنیت حاصل اعتقاد کامل به خداست . اگر انسان به این مسئله معتقد باشد که خدای مهربان حافظ اوست و از او حمایت می کند, بیشتر از خود فرد به فکر اوست و خواهان رضایت و موفقیت است چگونه می تواند؛ آسوده خیال و شاد نباشد !!..

چرا آغاز جنگ را هفته دفاع مقدس می نامیم ؟

چرا آغاز جنگ را هفته دفاع مقدس می نامیم ؟

اساساً هرکشوری پایان جنگ ویا هر بحرانی را گرامی می دارد. مگر در پایان هشت سال دفاع مقدس ما پیروز مطلق میدان نبرد نبوده ایم؟ که شروع جنگ که از تلخ ترین روزهای دفاع مقدس است را گرامی می داریم. در این مقاله ما سعی می کنیم که به این مساله بپردازیم که چرا هفته اول جنگ به نام دفاع مقدس نام گذاری شده است؟
و با تاکید بر این که بیش از نیمی از جمعیت کشور را جوانان زیر ۳۰ سال تشکیل می دهند. و با توجه به اهمیتی که دوران دفاع مقدس در تاریخ معاصر ایران داردکه همواره در پی بروز هر جنگی، شاهد جدایی بخش هایی از این سرزمین پهناور به دست بیگانگان بوده است.
به گونه ای که می توان گفت در دویست سال گذشته، یعنی از زمان «فتحعلی شاه قاجار» به بعد، نزدیک به یک میلیون کیلومتر مربع از خاک ایران جدا شده است. اما علی رغم پشتیبانی قدرت های بزرگ از عراق، روند مذکور در جنگ ایران و عراق ادامه پیدا نکرد و سرفصل جدیدی از تاریخ ایران را در صفحات تاریخی به ثبت رساند. در این جنگ نه تنها یک وجب از خاک ایران در دست نیروهای عراقی باقی نماند، بلکه عراق به عنوان کشور متجاوز به نظام بین الملل معرفی شد.

پس چرا؟
بسیاری از جوانان نسل سوم و چهارم انقلاب کمترین توجه را به آن دارند و کمترین خاطره های آن دوران مهم را با خود ندارند. با توجه به این که هنوز نسلی که مستقیم در دفاع مقدس حضور داشته است زنده و گواه تاریخی این واقعه عظیم است.(رزمندگان،آزدگان،جانبازان وخانواده معظم شهدا)

مقاله حاضر به چهار بخش تقسیم گردیده است: ابتدا وضعیت ایران قبل از جنگ ، در بخش دوم وضعیت ایران در شروع جنگ و بخش سوم پایان جنگ و بخش چهارم بعد از جنگ.

نماز ، زیباترین جلوه نیایش با پروردگار

نماز زیباترین جلوه نیایش با پروردگار

نمازعالي ترين و اساسي ترين رشته الفت و عامل محبت بين بندگان و حضرت حق است. نماز، نـور دل وصفاي قلب وروح جان وسلامت روان وفروغ ذات عباد صالح خداست.

فرهنگ نماز، مجموعه حقايق ومعارفي است كه بشر در گـذرگاه حيات مي آمـوزد تا به نيروي ايمان وجهاد از پايگاه با توجه به اين كه نماز ستـون دين مي باشد و اولين فريضه اي است كه بعـــد از بعثت رسول اكرم به ايشـان آموزش داده شده و بارها و بارها در روايات واحاديث وآيات بر اهميت آن تاكيد شده است.اما هميشه درعمل مظلوم وكم اهميت به شمار آمده است. در اين تحقيق تلاش شده به بعضي از زواياي نماز اشاراتي هر چند كوچك شود تا هر آنچه كه تا امروز در مـورد نماز فـراگرفته ايم مجددا يادآوري شود.

با آرزوي آن كه اين چند خط ناچيز بتواند تا حدي از دين بزرگ ما نسبت به نماز بكاهد هر چند كه بزرگتــرين روش براي اداي دين برپا كردن صف هاي طويل نماز جماعت در تمام دنيا و خواندن آن به خالصانه ترين صورت مي باشد.

نماز واجب و فرضيه اي بزرگ است. وجوب نماز يكي از ضروريات دين مقدس اسلام، فريضه اي بزرگ و وظيفه اي سنگين در اين آيين پاك است.  منكر آن از دين خارج و به اتفاق دانشمندان اسلامي كافر است. و تارك آن ، با اعتراف به وجودش بايد تعزيـر شود. به علاوه ، اگر منكر وجوب آن،مرد، واصولا مسلمان بـوده باشد به ايـن معنا كه انعقاد نطفه اش در حال اسلام پدر و مـادر ، و يا يكي از آنها شده باشد كه در اصطلاح او را مرتـد فطري مي خوانند بايـد كشته شود. واگر اين چنين نبوده بلكه خود اسلام اختيار كرده كه در اين صورت اگر منكر وجوب نماز شد اصطلاحا وي را مرتـد ملي مي نامند از او توبه مي خواهند اگر توبه كرد كه هيچ و اگر حاضر به توبه نشد بايد او را كشت. و اگر زن مسلمان در هـر صورت منكر وجوب نماز شود البته از او توبه مي خواهند اگر توبه كرد كه خوب واگــر توبه نكرد زندانش مي كنند و در زندان بر او سخت مي گيرند تا توبـه كند و اگر باز توبه نكرد به همين حال در زنـدان مي ماند تا بميرد. اما كسي كه نماز نكند ولي اقرار بـه وجوب آن داشته باشد تعزيرش مي كنند يعني او را مقداري شلاق مي زنند. اگر نمازش را خواند كه كاري با او ندارد واگربــاز نماز را ترك كـرد براي دومين بار شلاقش مي زنند واگر در اين مرتبه هم نماز نخواند، به فتواي بعضي از فقها بايـد او را كشت و به فتـواي بعضي ديگر در اين مرتبـه نيز شلاق مي خورد اگر سر به راه نشد و باز گستاخي نمود و نماز را ترك كرد در ايـن دفعه مسلم است كه بايد كشته شود. و اين اختلاف ناشي از اختلاف روايات، مـدارك اين حكم است كه در كتابهاي فقهي استدلالي مشروحا بيان شده است .

شباهت های زندگی با ورزش فوتبال

شباهت های زندگی با ورزش فوتبال

از بزرگ‌ترین لذات این دو بازی آن است که نتیجه‌‌اش بر ما مشخص نیست و‌گرنه جذابیتش را برای ما از دست می‌دهد، به همین سبب است که دیدن مسابقه‌ای که نتیجه‌اش را از پیش می‌دانیم، برایمان لطفی ندارد. اگر فرض کنیم که در زندگی نیز انسان‌ها زمان مرگشان را می‌دانستند، زندگی چیزی نمی‌بود به جز رنجی دایمی. زمان در فوتبال از مهم‌ترین عناصر است درست مانند زندگی. در هر دو آن‌ها اگر از زمان به درستی بهره گرفته نشود، شاید دیگر فرصتی برای جبران خطاها باقی نماند، در سوی دیگر همیشه می‌توان به آینده امیدوار بود و شاید بتوان در دقیقه‌ی نود کاری کرد که در تمام زندگی در حسرت آن مانده‌بودیم. عنصر اتفاق در فوتبال بسیار تاثیر‌گذار است و متاسفانه قاعده‌ی ثابتی در این مورد وجود ندارد. یک ضربه ممکن است بر خلاف جهت کلی بازی به گل شدن توپی بیانجامد که اگر هزار بار دیگر تکرار شود، آن نتیجه را حاصل ننماید. این روح حاکم بر بازی فوتبال و زندگی، از سویی آن‌ها را به شدت بیرحم می‌نمایاند و از سوی دیگر این غیر‌قابل پیش‌بینی بودن بر شیرینی و جذابیت هر دوی آن‌ها می‌افزاید

سال جهش تولید گرامی باد

مقالات سایت

پدافند غیرعامل

  كسي كه انساني را، بي گناه بكشد، ...

شاد شاد شاد زندگی کنید!

شاد شاد شاد زندگی کنید! سعی کنیم؛ ...

چرا آغاز جنگ را هفته دفاع مقدس می نامیم ...

چرا آغاز جنگ را هفته دفاع مقدس می ...

نماز ، زیباترین جلوه نیایش با پروردگار

نماز زیباترین جلوه نیایش با پروردگار ...

شباهت های زندگی با ورزش فوتبال

شباهت های زندگی با ورزش فوتبال از ...

اشتراک مطالب از طریق فید

کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به اداره ورزش و جوانان شهرستان بندرگز می باشد

پیاده سازی و پشتیبانی وب سایت: فنآوری اطلاعات نارون | تماس: 09056138559- 09917969503